Platforma vCloudPoint ZERO client

 

Zariadenia vCloudPoint ZERO client zariadenia v kombinácii so softvérom vMatrix poskytujú inovatívne riešenie v oblasti klasických stolných počítačov – zdieľanie počítačov, ktoré poskytuje rovnaké používateľské skúsenosti za zlomok nákladov typického PC riešenia, a navyše ponúka množstvo výhod.

 

 • Prehľad
 • Výhody
 • Prednosti
 • Porovnanie

 

Prejdite na výhodnejšie riešenie

 

Technológia vCloudPoint vychádza z kombinácie poznatkov, inovácie a hlbokých znalostí výpočtovej techniky. Žiadne iné riešenie sa mu nevyrovná.

 

 • Široká podpora multimédií

  Tradiční klienti používajú pre video akceleráciu v podstate iba vylepšenú RDP (Remote Desktop Protocol) technológiu alebo zabudovaný multimediálny prehrávač, čo má za následok obmedzenú podporu formátu médií, nepodporovaný formát web videa a obmedzený počet súbežného prehliadania u hostiteľa. Toto všetko na úkor kvality zobrazenia, ktorá je ďaleko nižšia ako v pôvodnom 720 / 1080p súbore, o ktorom ale tvrdia, že ho podporujú.

   

  Poháňané vCloudPoint inovačným DDP (Dynamic Desktop Protocol), ponúka zážitok reálneho kvalitného PC videa v rozlíšení až 1920 × 1080 pri plnej snímkovej frekvencii, bez nadmerného zaťaženia hostiteľa alebo vyžadujúc špeciálneho klienta (thin / zero) s prehrávačom médií a podporou kodeku. Obsah videa môže mať akýkoľvek formát (prítomný alebo budúci), a môže byť prehratý prostredníctvom samostatného alebo webového prehliadača.

   

 • Spoľahlivá a vysoká audio kvalita

  Windows audio presmerovanie, ktoré používa väčšina zero/thin klientov, nebolo vo všeobecnosti určené na spoločné zdieľanie. Tento fakt vedie k častým probémom audio nekompatibility alebo nespoľahlivosti vo vzdialenej pracovnej ploche.

  Namiesto použitia zabudovaného Windows audia pre vzdialené plochy, zariadenia ZERO client využívajú svoju vlastnú špecifickú virtuálnu audio technológiu, ktorá umožňuje spoľahlivé prehrávanie a nahrávanie audia v akomkoľvek Windows systéme, bez skrytých obmedzení alebo potreby ďalších konfigurácií. Za účelom dosiahnutia vysokej kvality a synchronizovaného audia, vCloudPoint virtuálna audio technológia redukuje oneskorenie prenosu na 0,1 – 0,2 sekundy; 1/20 cez RDP (Remote Desktop Protocol). Používa frekvenciu 44,1 kHz, čo zodpovedá CD kvalite, a 48 kHz, ktorá sa používa v profesionálnej hudobnej produkcii. Tým je zaručený ten najlepší audio zážitok bez ohľadu na to, či práve pozeráte film, poskytujete služby zákazníkom v call centre, alebo audio-výučbu v jazykovom laboratóriu.

   

 • Široká podpora USB periférií

  Podpora periférnych zariadení na Windows vzdialených plochách je všeobecne považovaná za slabú. Vstavané operačné systémy koncových zariadení často vyžadujú prispôsobené klientske ovládače, čo výrazne znižuje rozsah natívne kompatibilných periférií, zdržuje ich zavedenie a zvyšuje priebežné náklady. Aj periférie, ktoré sú podporované, mávajú rôzne problémy, napríklad systém nemôže detekovať zariadenie, ak ho používatelia nezapojili striktne podľa inštrukcií, je generovaná kópia tlačiarne vždy po jej zapojení do systému, a mnoho ďalších.

  Zariadenia ZERO client využívajú svoje vlastné transparentné USB technológie, ktoré pre bezproblémový chod nikdy nevyžadujú od periférií špecializované klientske ovládače – iba natívny ovládač systému Windows. ZERO client zariadenia podporujú širokú škálu USB zariadení, vrátane úložných zariadení, slúchadiel, tlačiarní (jednu alebo viac funkčných), skenerov, dotykových displejov, U kľúčov, čítačiek kariet a USB konvertorov. Tieto USB zariadenia sú kompatibilné so všetkými systémami Windows. Kedykoľvek a akokoľvek ich pripojíte k zariadeniu ZERO client, sú plne funkčné.

   

   

 • Bezpečná ochrana používateľa

  Zdieľanie je najefektívnejší a najúspornejší spôsob práce s počítačom, a ochrana osobných údajov je veľmi dôležitý faktor. Za účelom ochrany užívateľov a citlivých údajov má administrátor voľbu konfigurácie viditeľnosti úložného priestoru používateľom.

  vMatrix Server softvér priradí každému používateľskému spojeniu samostatné miesto na serveri a tým zabezpečí ochranu dát. Každý používateľ má svoj vlastný pracovný priestor, ktorý nie je prístupný ostatným používateľom, zatiaľ čo zvyšok priestoru na disku môže byť nakonfigurovaný ako viditeľný/neviditeľný pre ostatných. Tak je každému používateľovi poskytnutá vysoká bezpečnosť jeho pracovného priestoru, rovnako ako zvýšená efektivita zdieľania.

   

 • Prispôsobenie používateľských skúsenosti

  Odborník na počítačovú virtualizáciu Brian Madden povedal: “malá šírka pásma siete, dobré používateľské skúsenosti, minimálne využitie procesora”, čo vo význame technológie zdieľania dát znamená skoro nemožné. S inými riešeniami používatelia často nemajú možnosť vybrať si medzi plynulosťou, kvalitou zobrazenia a počtom používateľov, ktorí súbežne prezerajú video. V skutočnosti sa tieto požiadavky menia, pretože závisia od momentálných okolností.

  vCloudPoint technológia DDP umožňuje správcom prispôsobiť používateľské skúsenosti tak, aby splnili požiadavky podľa rôznych okolností. Správca môže použiť predvolené “optimálne” nastavenie na poskytnutie plného počítačového zážitku používateľom, alebo prepnúť na “vyvážené” nastavenie pre zníženie spotreby hostiteľských zdrojov a pritom zachovať plynulé prehrávanie HD videa, alebo “ekonomické” nastavenie pre maximalizáciu počtu práve prihlásených používateľov. Administrátori môžu pre každého ZERO client používateľa osobitne nakonfigurovať podrobnejšie nastavenia, ako je USB, audio, rozlíšenie, video, atď. Prenosom iba dynamických pixelov, vCloudPoint technológia DDP dokáže efektívnejšie využiť zaťaženie procesorov a prenosového pásma siete, a zároveň ponúknuť až 95% – 96%-nú kvalitu zobrazenia.

 • Užitočné pomocné nástroje

  vMatrix riadiace centrum ponúka používateľsky prívetivé rozhranie so zvýšenou ovládateľnosťou. Okrem bežnej správy pracovných staníc majú IT administrátori možnosť prenosu svojej obrazovky na pracovné plochy používateľov, komunikácie s nimi cez zabudovaný chat, a poskytnutia podpory prostredníctvom sledovania a kontroly na koncových pracovných staniciach. S bezplatnou aktualizáciou bude v budúcnosti dostupných stále väčšie množstvo nástrojov a funkcií.

   

 • Jednoduché nastavenie a použitie

  Snažili sme sa, aby práca so zariadením ZERO client bola pre vás rovnako zábavná, ako pre nás. Obľúbite si ľahký spôsob práce so zariadením, kde stačí niekoľko kliknutí myšou. Snažili sme sa vyvinúť všetko tak intuitívne, ako len bolo možné. Jednoduchá inštalácia softvéru, automatická konfigurácia a plug-and-play zariadenia – to všetko vám uľahčí prácu.

  Pre nastavenie systému je potrebné iba spustiť na hostiteľskom počítači serverový softvér. Kompletný proces inštalácie je len pár krokov typu ďalej a dokončiť, plus tvorba samotných používateľov. Či už sa jedná o platformu pre 100 alebo 1000 osôb, môže byť pripravená v priebehu niekoľkých minút. ZERO client poskytuje používateľom aktívne pracovné skúsenosti. Prihlasovacie rozhranie umožňuje vyhľadávať v zozname hostiteľov v sieti LAN a automatické prihlásenie. Zariadenia sú pripravené na prácu jediným klikom.